Zadbaj o przyjazne biuro

Wystarczy się nieco rozejrzeć wśród okolicznych firm, biur, u usługodawców wszelkiej specjalności, by stwierdzić, że w Polsce właściciele firm i szefowie administracji niewystarczająco biorą pod uwagę wpływ naszego służbowego otoczenia, miejsca pracy, na przeróżne aspekty z nią związaną, jak po prostu z naszym samopoczuciem, które niezaprzeczalnie ma przełożenie na efektywność. Może dlatego, że większość z nich to mężczyźni i górę biorą praktyczniejsze rozwiązania? A przecież już od wielu lat wiemy, że kolory działają na psychikę człowieka, niektóre dają “kopa“, inne uspokajają – powodując poczucie bezpieczeństwa, wpływając na koncentrację i w niektórych branżach znacząco podnosząc wydajność, jeszcze inne zwyczajnie powodują rozdrażnienie.

Warto się zastanowić, co chcemy osiągnąć, omówić to z współpracownikami i wprowadzić w życie. Równie dobre będzie skorzystanie z porady Projektanta wnętrz, dzięki temu dostaniemy możliwość oceny wizualizacji biurowych przestrzeni i wsparcie profesjonalisty w całym procesie.

Białe ściany i sufit, białe blaty i ciemniejsze dodatki: fototapeta, naklejka ścienna, obraz na płótnie?

biuro_2

Co niektórzy zarzucą monotonię, ale nam takie zestawienie podoba się najbardziej. Biel w otoczeniu sprawia wrażenie czystości, ciepła i czyni pomieszczenie bardziej przytulnym. Przy takim wykończeniu i zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia mamy szansę dodatkowo rozjaśnić nasze biuro, gdyż biała powierzchnia doskonale odbija światło. Ci z Was, którzy zajmują się fotografią doskonale wiedzą, że światło odbite od ciemnej powierzchni przyjmuje jej kolor, zatem nie zalecamy używania ciemnych barw w przestrzeniach biurowych. Mogą przytłaczać, wprowadzać smutny i zimny klimat, a przecież nie o to chodzi.

Panorama Gdańska na fototapecie

Drobne dodatki jak naklejka ścienna mogą dodatkowo spersonalizować bezpośrednie otoczenia pracownika. Może warto wybrać motyw przewodni – np fototapetę ze zdjęciem Twojego miasta, zaś dodatki pozwolić wybrać pracownikom? Sukces murowany, takie rozwiązanie wpłynie aktywizująco i motywująco do owocnej pracy!

Szefowie, dyrektorzy – nie lekceważcie tego! A Wy, jakie dodatki wybralibyście do powyższych wizualizacji?

Panorama Nowego Jorku na fototapecie