Close
BlueBlog

Pierwsze randki bywają stresujące. Często ich przebieg jest kluczowy, jeśli chodzi o przyszłość nowo zawartej relacji. Nic dziwnego więc, że chcemy na nich wypaść jak najlepiej. Niestety, przez stres potrafimy popełniać kuriozalne i niewskazane błędy. Można ich łatwo uniknąć albo przynajmniej szybko zatuszować. Dzięki tej liście dowiesz się, jakie najczęstsze błędy na pierwszych randkach zniszczą twoje szanse na kolejne spotkanie i nauczysz się, jak w przyszłości ich unikać.

1. Zamieszanie z tym, kto płaci
Najczęstszym błędem par jest nieuzgodnienie, kto ponosi koszty spotkania. Z zasad dobrego wychowania przyjęło się, że za spotkanie płaci osoba, która je zorganizowała i która na nie zaprosiła, bez względu na płeć. Niestety w naszym społeczeństwie utarło się, że to mężczyzna powinien ponieść koszty przynajmniej pierwszej randki, bo jak tego nie robi, to znaczy, że mu nie zależy albo że nie ma funduszów. Tę kwestię najlepiej umówić przed spotkaniem tak, aby obie strony miały świadomość tego, że oczekujesz, że podzielicie się kosztami albo ta druga osoba zapłaci.

2. Strój nieodpowiedni do lokalu
Pierwsza randka jest ważna, ale to nie znaczy, że obowiązuje na niej formalny strój. Jeśli na co dzień chodzisz w koszuli, nie powinno być z tym problemu, ale jeśli preferujesz T-shirty i dżinsy, nie strój się elegancko specjalnie na randkę, zwłaszcza jeśli odbywa się ona w znajomym dla Ciebie lokalu, do którego zawsze ubierasz się casualowo. Po pierwsze strój, do którego nie przywykłeś, będzie Cię ograniczał, a po drugie nieodpowiedni strój może świadczyć o tym, że starasz się na pokaz lub nie masz wyczucia, co zostanie odebrane negatywnie.

3. Prezent na wstęp
Prezenty na pierwszych randkach są niewskazane. Przede wszystkim dlatego, że to już na początku relacji daje drugiej osoby podstawy do wzmożonych oczekiwań. Ale ponadto pokazuje, że bardzo Ci zależy, co instynktownie może mieć dla twojej randki złe skojarzenia. Zbyt duża nachalność na wstępie sprawi, że twoja partnerka będzie starała się zachować dystans. Nie daj sobie natomiast wmówić, że prezent na pierwszej randce jest obowiązkowy, bo pokazuje klasę. W najgorszym razie może to dać twojej partnerce sygnał, że chcesz ją kupić, a to nigdy nie wróży dobrze przyszłości relacji.

4. Wybór lokalu, którego wcześniej nie znałeś
Jeśli to Ty organizujesz pierwszą randkę, lepiej wybierz na miejsce lokal, który znasz i w którym czujesz się swobodnie. To pomoże Ci opanować stres i będziesz pewny cen oraz menu. W obcych miejscach będzie Cię stresować nie tylko sama pierwsza randka, ale również nieznana atmosfera, dania, których nie znasz i nie jesteś pewien, a także klienci, którzy mogą okazać się krzykaczami bez kultury. W znajomych lokalach łatwiej tego unikniesz.

5. Zbyt szybkie łapanie kontaktu fizycznego
Jeśli to twoja pierwsza randka, pod żadnym pozorem nie naciskaj na nawiązanie kontaktu fizycznego. Jeśli będziesz za mocno naciskał, twoja partnerka w kontraście będzie coraz bardziej się odsuwać, aby zachować dystans i przestrzeń. Jeśli widzisz, że twoja randka nie jest zainteresowana kontaktem fizycznym, nie dąż do niego na siłę, a już tym bardziej nie wykorzystuj okazji do “przypadkowych” muśnięć. Przez to stracisz w oczach partnerki i nie doczekasz się kolejnego spotkania, bo dana osoba nie będzie chciała ponownie narażać się na niechciane zbliżenia.

Randką nazywamy spotkanie, na które mężczyzna przychodzi z bukietem kwiatów, a kobieta ze spóźnieniem.

Jiri Suchy

Zostaw komentarz

Your name
Your email address
Website URL
Comment