Miasta Polski – Gdańsk

Fototapety z wzornictwem nawiązującym do architektury zawsze cieszyły się dużym powodzeniem. Pewno z różnych względów, niektórzy po prostu chcieli mieć u siebie kawałek swojego ulubionego miejsca na ziemi. Inni być może ulegli pewnej modzie i zapragnęli mieć po prostu coś znanego, jak Wieża Eifla, czy słynne budowle Nowego Yorku. Równie sporym uznaniem cieszyły się wszelkie grafiki i zdjęcia, przedstawiające znane nam miejsca np. sprzed II wojny światowej, czy też z jeszcze wcześniejszych lat. Lubimy sobie je zestawić z obecnym stanem, porównać – głównie by stwierdzić, że kiedyś po prostu było lepiej. Znane nam są również przypadki ludzi poszukujących przedwojennych zdjęć swoich ulic, by z tęsknoty i w hołdzie dla starej architektury naszych  miast, umieścić  takie zdjęcie na ścianie w postaci fototapety, czy obrazu na płótnie.

Dla tych z Was, którzy chcieliby mieć u siebie kawałek starego Gdańska będziemy mieli nie lada niespodziankę, o tym już niedługo!

Póki co, zapraszamy do przyglądnięcia się kilku propozycjom “nowego” Gdańska. We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu mogą stanowić bardzo atrakcyjny element wystroju.

motlawa

 

dzwigi

 

Zapraszamy również do naszej galerii zawierającej zdjęcia architektury innych miast Polski.