Fototapeta w pokoju dziecka. Łatwe zadanie? Pozornie.

Wczesna wiosna to idealny okres na zaplanowanie i wykonanie drobnych zabiegów odświeżających wnętrza naszych domów. My – dorośli zazwyczaj nie mamy problemu z wyborem wzornictw, motywów, które mają stanowić nowy wystrój naszego otoczenia. W ostateczności możemy uciec się do rady projektanta wnętrz, który z pewnością zaproponuje coś, co pasuje do nas i jest po prostu „na czasie“.

Czym się kierować przy wyborze wzornictw dla naszych pociech? Oto jest pytanie.

Odpowiedź zaś niekoniecznie jest taka oczywista. Możemy oczywiście usiąść z dzieckiem – znając je doskonale – i zaproponować coś, co jest zgodne z jego zainteresowaniami i gustem, przejrzeć kilkadziesiąt wzorów i wybrać ostateczną realizację. Czego możemy się spodziewać?

30

W dużym skrócie… tego, co aktualnie jest modne i popularne, ale czy na pewno tego chcemy? Warto zwrócić uwagę, iż w dużej mierze w XXI wieku gusta są kreowane przez media i szkołę, a te niekoniecznie muszą nam odpowiadać. Za czasów dzieciństwa dzisiejszych młodych rodziców były dostępne dwa rodzaje fototapet:  wzór „z palmą“ lub żużlowcami. Dziś w zasadzie nie ma ograniczeń i wybór może okazać się dużo trudniejszym. Trzeba się zatem dobrze przygotować do realizacji tego zadania i nim usiądziemy z maluchem do negocjacji warto samemu przejrzeć bazę dostępnych grafik, tak by móc odpowiedzieć sobie na pytanie czego naprawdę chcemy my – rodzice. Konfrontacja z oczekiwaniami dziecka może okazać się zaskakująca…

Oto kilka propozycji, zapraszamy również do naszej galerii  fototapet z motywami dla dzieci. Jak sądzicie, warto zaufać maluchom i pozostawić im wybór? Macie jakieś doświadczenia?

31

32

Naklejka ścienna "Ptaszki na gałęzi"