Rajd Tatrzański otagowane posty

Rajd Tatrzański – 1931 rok, seria obrazów na aluminium

obraz na dibondzie Rajd Tatrzański

Jak niedawno pisaliśmy, w naszej ofercie pojawiły się unikatowe fotografie z Rajdu Tatrzańskiego z 1931 roku. Unikatowe z kilku powodów, przede wszystkim nie były wcześniej publikowane, z samego Rajdu Tatrzańskiego zachowało się niewiele materiałów (do dziś na wielu forach fanatycy polskiego automoblilizmu organizują się i zbierają informacje na temat Rajdu). Co więcej, znajdziecie wśród fotografii Rudolfa Caracciolę – kultowego kierowcę, zwanego „Mistrzem Deszczu„. Człowieka, który zaczynał jako sprzedawca w salonie Mercedesa, by później stać się kierowcą flagowym niemieckiej marki i jednocześnie jej twarzą, znaną na cały świat.

W tych zdjęciach jest dusza, pasja i kawał historii polskiej motoryzacji...

Więcej

Rajd Tatrzański – kawałek historii polskiego automobilizmu w naszej galerii

obraz na dibondzie Rajd Tatrzański

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi na myśl o drodze nad Morskie Oko, to w wielu przypadkach wspomnienie wycieczki w szkole podstawowej i długiej pieszej wędrówki nad największe jezioro Tatr. Warto zaś zanotować, że na tej trasie na przełomie lat 20 – tych i  30 – tych, zorganizowano pierwszy w historii polskiego automobilizmu profesjonalny rajd samochodowo – motocyklowy. Oficjalnie nazywał się Automobilowy Rajd Tatrzański i organizowany był przez Krakowski Klub Automobilowy w latach 1927 – 1931.

Wyścig Tatrzański odbywał się na trasie Łysa Polana – Morskie Oko, gdzie uczestnicy zmagali się z krętą, tłuczniową drogą. Można było na niej zaobserwować takie marki jak Oldsmobile, Bugatti, Austro – Daimler, Tatra, Fiat, Lancia, czy Mercedes...

Więcej