Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy) w ekskluzywnej kolekcji Bluecanvas.pl

obrazy Witkacy

Reprodukcje dzieł znanych artystów funkcjonowały na rynku praktycznie od zawsze. Wiadomo, kogo było stać na oryginał – ten miał oryginał. Podobnie z tymi, którzy na sztuce się znali, mieli trochę szczęścia i „nosa“ do artystów wielkich. Oryginał jest jeden, dlatego cała zainteresowana dziełem reszta musiała się zadowolić reprodukcją i tak to już funkcjonuje od lat. Jest to rozwiązanie tanie, trzeba też przyznać, że różnej jakości, a ona zależy od tego, gdzie takową usługę zamawiamy. Dlatego, by zagwarantować sobie dobrą jakość i spokojny sen, warto zwrócić uwagę, na jakiej podstawie, i czy zgodnie z prawem, takowa reprodukcja jest sprzedawana. Trzeba też przyznać, że też nie każdy artysta nadaje się do reprodukowania. Jeśli np. nigdy nie malował na płótnie, trudno wyobrazić sobie zasadność posiadania kolekcji jego dzieł, jako obrazy na canvasie. I odwrotnie, jeśli malował tylko wielkie dzieła na płótnie, reprodukcja na PCV o rozmiarze 40cm/40cm może wyglądać dość dziwnie. No, ale wiadomo – różnie bywa. W reprodukcji świętości nie ma, można rzec, że rządzi rynek.

witkacy3

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, iż na mocy naszej współpracy z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, które jest właścicielem praw do największej kolekcji dzieł Witkacego, prace wielkiego, polskiego artysty trafią do naszej oferty. Dzięki temu, już niedługo zaprezentujemy Wam ponad 250 dzieł artysty, które będzie można zamówić jako:

–       obraz na aluminium (dibondzie),

–       obraz na PCV,

–       obraz na pleksi,

–       plakat,

–       nadruk na szkle,

–       fototapeta ścienna,

–       naklejka ścienna.

Na wszystkie te produkcje posiadamy akceptacje pracowników merytorycznych słupskiego Muzeum. Dodatkowo przygotują oni ciekawe artykuły na temat twórcy, na naszej stronie umieścimy też informacje w formacie mp3 na temat 15 dzieł Witkacego, nagranych przez lektora. Zatem będzie i szansa o Witkacym dowiedzieć się nieco więcej, niż z Wikipedii czy innego internetowego źródła.

Już niedługo premiera pierwszej serii, dzieła będziemy prezentowali według przybliżonej kolejności pozyskiwania ich przez Muzeum Pomorza Środkowego. Szykuje się wspaniała seria. Wiemy, co mówimy, widzieliśmy wszystkie i przy okazji mocno polecamy bezpośredni kontakt z dziełami artysty w Słupsku.

witkacy3

A potem zapraszamy na zakupy do nas!

Tags:  ,