Powtarzalność nie musi być nudna – grafiki, które ożywią każde wnętrze

Powtarzalność z reguły kojarzy nam się z czymś nudnym, pełnym monotonii i sztampy. I faktycznie im więcej w naszym codziennym życiu powtarzalności, w tym większą rutynę popadamy. Ale czy zawsze tak musi być? Czy powtarzalność zawsze jest taka zła? Okazuje się, że nie, a zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę.

Dzisiaj chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na nut w sztuce, jakim jest pop-art. Zaczął się on kształtować zaraz po II wojnie światowej, a apogeum jego rozwoju przypada na lata 50-te i 60-te ubiegłego wieku.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli tego nurtu jest oczywiście Andy Warhol, którego dzieł w żaden sposób nie możemy nazwać nudnymi. A przecież bardzo często można na nich dostrzec powtarzające się motywy. W szczególności stylizowane portrety takich gwiazd jak Marlin Monroe czy Elvis Presley.

Właśnie w duchu pop art utrzymane są grafiki tworzone przez młodą utalentowaną artystkę – Natalię Żuk, z którą niedawno nawiązaliśmy współpracę. Jej prace zachwycają prostotą i doskonałym doborem kolorów.

fototapeta z jaskólkami

Na jej obrazach królują motywy roślinne i zwierzęce. Upodobała sobie w szczególności kolorowe kwiaty w różnych wariantach oraz jaskółki w locie. Te wyjątkowe grafiki możesz wykorzystać jako obraz wydrukowany na płótnie lub naklejkę na ścianę, ale i do ozdoby drzwi szafy. Wzory są na tyle uniwersalne, że pasują zarówno do nowoczesnych jak i bardziej klasycznych wnętrz. Idealnie uzupełnią wystrój mieszkania stylizowanego na lata 60-te. Możliwości jest naprawdę wiele i żadna z nich nie jest nudna.