Patka i Pepe – nowe wzory w Katalogu Exclusive made by Marsija

„Patka i Pepe – Pierwsza Zagadka“, napisana przez Agę Szczepańską, to sensacyjna opowieść dla młodych czytelników, do której ilustracje wykonała Marsija. Akcja rozgrywa się w Karpaczu w czasie ferii zimowych, gdzie Patka i Pepe wpadają na trop dziwnej afery w domu wczasowym. Bez wahania wcielają się w rolę detektywów i ruszają śladem Szalonego Węża, Gieni i Zbyszka, Spoconego Włochacza, Grubego z volvo oraz innych …podejrzanych postaci.

IMG_3178_SnapseedIMG_3183_Snapseed

Książka utrzymana jest w oldskulowym klimacie, można ją traktować jako zapis gdzieś powoli umykającego sposobu patrzenia na świat, niegdysiejszych realiów i wyobrażeń. Pokolenie dzisiejszych 30-latków z pewnością będzie potrafiło to docenić, podobnie z resztą jak ich dzieci, jedni sobie co nieco przypomną, innych czeka konfrontacja światów. Doskonale ów klimat współtworzą czarno-białe ilustracje wykonane przez Marsiję i trzeba przyznać, że jej styl kapitalnie dopełnia dzieła. Same ilustracje posiadają jednak pewną niezależność i suwerenność, stanowią swego rodzaju alternatywę dla wytworów kultury masowej. Jakby niemodne, jakby już nieaktualne w obecnych czasach… choć to tylko pozornie.

Madzia

Pozostaje nam gorąco Was i Wasze pociechy zachęcić do lektury, a tymczasem przedstawiamy Wam dwie postaci z książki: Madzię oraz Szalonego Węża (specjalnie przez Marsiję pokolorowanych). Czy to wzory tylko dla dzieci? Raczej nie, ale z pewnością mogą przysporzyć wiele radości i dużym i małym, i dodać nieco tego oldskulowego klimatu Waszym wnętrzom. Naklejka ścienna, fototapeta, a może obraz na płótnie? Zapraszamy do przymiarki!

Szalony Wąż

Tags: