Mieszkanie w stylu śródziemnomorskim – jak podkreślić jego charakter?

Region Morza Śródziemnego to kolebka europejskiej cywilizacji. Zalicza się do niego wiele krajów, które swoim krajobrazem inspirują prawdziwych mistrzów aranżacji wnętrz. Dzisiaj skupimy się na jednym z nich – na Grecji.

To właśnie grecki styl jest niezwykle lekki i dodaje świeżości każdemu wnętrzu – idealnie sprawdza się w czasie urządzania wielkich posesji i niewielkich kawalerek. O czym musisz pamiętać, jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie wyglądało niczym niewielki domek położony nad brzegiem Morza Śródziemnego? Oto kilka naszych podpowiedzi.

grecja2

 https://bluecanvas.pl/fototapety-113-Fototapety-Grecja-wf1791-Tradycyjny-grecki-dom-z-niebieskimi-drzwiami-i-oknami.html

Przede wszystkim inspiruj się greckim krajobrazem – zobacz jak pięknie komponuje się ze sobą beż piaszczystych plaż, wapienna biel domów i przecudny lazurowy błękit nieba i kopuł dachów położonych na niewielkich greckich wyspach. Jak wykorzystać te barwy w mieszkaniu, aby nie było nudne i monotonne? Wybierz jeden główny kolor, który będzie bazą dla dalszych działań – w tym kolorze będą ściany i główne elementy wystroju wnętrza. Najlepiej postawić na czystą, wapienną biel. Aby ją przełamać wybierz dodatki w kolorach beżu, żółci, błękitu i granatu. Z tym, że nie może być zbyt wielu ciemnych elementów, gdyż mogą przytłoczyć wnętrze i straci ono swój śródziemnomorski urok. Postaw też na delikatne zwiewne tkaniny – w oknach umieść firany o luźnym splocie i zasłony wykonane z delikatnego lejącego się materiału, który będzie się pięknie poruszał wraz z każdym powiewem wiatru.

srod3

https://bluecanvas.pl/obrazy-canvas-277-Obrazy-Grecja-wf1779-Santorini-zabudowania-na-stromych-urwiskach-kaldery.html

Teraz pora dobrać dekoracje. Nic lepiej nie podkreśli śródziemnomorskiego klimatu Twojego mieszkania niż obrazy drukowane na płótnie z widokiem na piękną grecką wyspę. Wybierz motyw z charakterystycznymi dla tego regionu białymi domami leżącymi nad samym brzegiem wyspy Santorini lub panoramę miasta Ios. Równie ciekawym rozwiązaniem będzie fototapeta z brukowaną wąską uliczką prowadzącą nad morze. Tego rodzaju dekoracja ściany ma nie tylko walory estetyczne – pozwoli uzyskać Tobie niezwykły efekt optycznego powiększenia mieszkania.

srod2

https://bluecanvas.pl/fototapety-113-Fototapety-Grecja-wf1778-Schodki-na-Santorini-z-widokiem-na-morze.html

grecja1

 https://bluecanvas.pl/fototapety-113-Fototapety-Grecja-wf1794-Santorini-po-zmroku.html