Fototapety z roślinami w biurze

fototapeta drzewa

Rośliny niosą niesamowitą energię i moc, są piękne i tajemnicze, a zarazem kolorowe i o ciekawych kształtach. Od zawsze inspirowały grafików, malarzy i fotografików, z chwilą popularyzacji fotografii, również i architekci wnętrz zaczęli korzystać częściej z motywów roślinnych podczas projektowania wystroju mieszkań, biur, restauracji i przeróżnych punktów usługowych.
Przede wszystkim są to wzory bezpieczne i dość uniwersalne, sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu np. jako fototapeta w kuchni, w sypialni, czy biurze. Odpowiednio dobrany wzór będzie współgrał z klimatem wnętrza i dodawał mu tego, czego nam trzeba. Kolorowy i soczysty doda energii i życia, nietypowo obrobiony może dodać ciepła i tajemniczości, panoramiczny las uspokoi i wyciszy. Wybór jest tak duży, iż każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, a jeśli nie – aparat w dłoń i do dzieła.

fototapeta las

Wprost proporcjonalnie do technologizacji naszego otoczenia, odzywa się tęsknota do tego, co nam pierwotne i najbardziej naturalne. To, gdy pęd codzienności zaczyna nam dokuczać, dostrzegamy kojącą moc Natury i pojawia się pragnienie odnowienia z nią więzi. Można powiedzieć, że elementy środowiska naturalnego były pierwszym poruszycielem ludzkiej wyobraźni i twórczości. I tak, źródło inspiracji, jakie stanowi Przyroda, zdaje się wciąż niewyczerpane.

poczekalnia_las

Ponieważ przedmioty z naszego otoczenia nie pozostają bez wpływu na nas, na nasze samopoczucie i nastrój, przy doborze elementów dekoracyjnych musimy pamiętać o tym, by dany przedmiot był nośnikiem pozytywnych i korzystnych dla nas wartości. To jest, aby za każdym razem, gdy go doświadczamy przynosił nam to, co dobre w naszym rozumieniu. O tyle właśnie odpowiedni ponadindywidualnie jest każdy motyw uchwytujący Naturę. Przypomni o tym, by pielęgnować własną i trochę zwolnić, głęboko odetchnąć.

https://bluecanvas.pl/fototapety-53-Fototapety-Rosliny.html

biurko_kwiaty

Tags: