„Człowiek musi sobie od czasu do czasu polatać”

Tak głosiła słynna para z „Wniebowziętych“ i trudno się z Panami nie zgodzić. Unoszenie się w powietrzu od zarania dziejów człowieka pociągało, fascynowało, dawało wiele radości i jednocześnie też nieco przerażało. Tym bardziej, iż dla niektórych abstrakcją jest, iż tak wielka metalowa maszyna po prostu wzbija się w powietrze, leci sobie przebijając chmurę za chmurą, by potem bezpiecznie wylądować w porcie.

Trudno się też nie zgodzić, iż praktycznie wszystko, co związane jest z lotnictwem jawi się jako idealny motyw przewodni wystroju mieszkania. Wybór jest spory i zależnie od stylu w jakim mamy urządzone wnętrze, daje możliwości by nieco zaszaleć, czy „polecieć“. Od drobniejszych elementów w postaci obrazu na płótnie, (czy też całej ich serii), przez naklejki ścienne po duże realizacje w postaci fototapety – wszystko to dla tych, co chcą móc czasem pochodzić z głową w chmurach.

40474630

W mniejszych pomieszczeniach możemy w prosty sposób dodać nieco przestrzeni decydując się na wzory „otwarte”, prezentujące pas startowy, czy też „lotne widoki” z niebem w tle.

4060989238346762

Warto zwrócić uwagę, iż „lotne wzory” równie idealnie „wylądują” na ścianie w przestrzeniach biurowych i użytkowych. Mogą inspirować, fascynować, przypominać o wakacjach w ciepłych krajach… a tym, którzy boją się latania pomóc się oswoić z myślą oderwania się od ziemi.