Inspirujemy z Marsiją..

W minionym tygodniu w Katalogu Exclusive zagościła premierowa grafika spod ręki Marsiji. Kim jest ta dziewczynka, którą widzimy teraz tu, wśród wzorów prezentowanych w Katalogu Exclusive, a która znalazła się na okładce płyty zespołu Loco Star? Zapytaliśmy o to Marsiję podczas wywiadu, artystka nie daje jednoznacznej odpowiedzi, żadnej wyraźnej wskazówki do odczytu, mówiąc iż jest to pewnego rodzaju wyraz jej własnego stosunku do tekstu tytułowego utworu z płyty Loco Star –„Herbs“. Stara się pozostawiać swe dzieła otwartymi, gotowymi do adopcji i dopełnienia przez odbiorcę, czyli i posiadacza. Zachęca przy tym do tworzenia własnych interpretacji i historii, związanych z tekstem utworu i grafiką, wziętych razem czy z osobna. W związku z tym chcielibyśmy od Was nieco wyciągnąć.

strychowo

Biorąc pod uwagę zakup fototapety, czyli dość trwałego elementu wystroju wnętrza, na ostateczną decyzję, że to właśnie tę a nie tamtą postanowicie wybrać, większy wpływ mają względy praktyczne, czy te czysto estetyczne? Czyli na przykład – jak istotnym czynnikiem jest dla Was kwestia tego, na jak długi czas planujecie „mieć spokój“ z zagospodarowaną tak ścianą? Jak wybrać wzór, który nie znudzi się nam za rok, czy dwa?

Trzeba przyznać, że prace Marsiji przykuwają uwagę – spoglądając na tę grafikę od razu zaczynamy analizować o co chodzi? Co to za rośliny i dlaczego wychodzą z brzucha małej dziewczynki? Można próbować domyśliwać się, co autorka miała na myśli, ale czy tak naprawdę tego szukamy? A może lepiej dodać swoją historię odcinając się od wszelkich inspiracji autora? Przecież autor w momencie prezentacji dzieła oddaje je nam, dając właśnie możliwość dowolnej interpretacji.

To jest główna zaleta dzieł zawartych w Katalogu Exclusive, nie da się obok nich przejść obojętnie i każde z nich prowokuje do nadbudowania historii i czerpania z nich przez lata. Taka też jest praca Marsiji, wręcz nowy mieszkaniec ;)

Poniżej kilka wizualizacji, które być może pozwolą zacząć pierwszy rozdział tej „ścienno-ozdobnej historii“. Zapraszamy do galerii prac gdańskiej rysowniczki, gdzie niedługo kilka rysunków z książki Agi Szczepańskiej „Patka i Pepe. Pierwsza zagadka“. Kolejne prace, idealne do wkręcania wymyślnych historii na ich temat Waszym gościom.

hangartrzy_obrazki